Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Tegoroczny Polcon odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 1 września, w budynkach Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej w samym centrum Warszawy, 300 metrów od stacji metra Politechnika, niecały kilometr od dworca Warszawa Centralna. W pobliżu przebiegają również trasy kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych (szczegóły dojazdu poniżej). Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, która znajduje się tuż obok Dworca Centralnego.

Po przyjeździe najlepiej udać się bezpośrednio do głównego budynku konwentowego (gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, zob. mapki poniżej; nie mylić z Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej!), w którym będzie przebiegać akredytacja.

Stanowiska akredytacyjne będą czynne w następujących godzinach:

czwartek: 12–22

piątek i sobota: 8–22

niedziela: 8–16

Punkty programu będą odbywały się w godzinach zgodnych z tabelą programową.

Na Wydziale Inżynierii Środowiska (zob. mapki poniżej) od czwartku w południe do końca konwentu dostępna będzie całodobowa szatnia.

Oficjalnym pubem konwentowym jest klub REMONT.

 

POLITECHNIKA WARSZAWSKA – UCZELNIA, MAPY I BUDYNKI KONWENTOWE

 

Politechnika Warszawska jest najstarszą i drugą pod względem liczby studentów uczelnią techniczną w Polsce. Powstała jako Instytut Politechniczny w 1898 roku, a obecnie kształci ponad 35 tysięcy studentów. Kampus uczelni co roku gości wiele prestiżowych wydarzeń kulturalnych i społecznych. W tym roku do tego grona dołączył również Polcon.

Poniżej linkujemy mapę okolic Politechniki Warszawskiej.

 


Wyświetl większą mapę

 

Można również skorzystać z innej mapy, zamieszczonej w witrynie Politechniki. Po kliknięciu w zakładkę "Gmachy" można tam wyszukać budynki konwentowe:

  • Nr 11: gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – EiTI (główny budynek konwentowy; akredytacja i większość bloków programowych).
  • Nr 16: gmach Wydziału Inżynierii Środowiska (Kocioł; gry oraz blok dziecięcy).
  • Nr 22: gmach Wydziału Fizyki (budynek Dni Nauki i Targów Popkultury).
  • Nieco na północ od gmachu nr 22: gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych (budynek kultury japońskiej i gier elektronicznych), nieoznaczony numerem, ale widoczny po przybliżeniu mapy.

Na powyższej liście pominęliśmy szkołę noclegową, a także Pałac Kultury i Nauki, gdzie odbędzie się Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

 

DOJAZD

 

DOJEŻDŻAJĄCY KOLEJĄ

Każdy pociąg dalekobieżny przejeżdżający przez Warszawę zatrzymuje się na stacji Warszawa Centralna, skąd na teren konwentu jest około 10 minut piechotą. Osoby preferujące korzystanie z komunikacji miejskiej mogą na teren konwentu dojechać autobusami linii 131, 501, 519, 525 (odjeżdżają z pętli przy CH Złote Tarasy oraz z ulicy Emilii Plater) do przystanku PL. KONSTYTUCJI (dalsza droga tutaj) lub tramwajem linii 10 (odjeżdża z przystanku pod wiaduktem na al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa) do przystanku PL. POLITECHNIKI (przy samej Politechnice, droga do akredytacji będzie oznaczona).

 

DOJEŻDŻAJĄCY POLSKIM BUSEM

Niezależnie od tego, gdzie wysiądziecie, należy udać się do metra i dojechać do stacji POLITECHNIKA, wyjść w kierunku ulicy Nowowiejskiej i podążać po tej trasie.

 

DOJEŻDŻAJĄCY AUTOBUSAMI Z DWORCA ZACHODNIEGO

Z dworca PKS Warszawa Zachodnia na teren konwentu można dojechać autobusami linii 182, 187 i 523 (przystanek na Alejach Jerozolimskich po przeciwnej stronie niż dworzec). Wysiadamy na przystanku METRO POLITECHNIKA i dalej podążamy za trasą oznaczoną tutaj.

 

DOJEŻDŻAJĄCY AUTOBUSAMI Z DWORCA WSCHODNIEGO

W dni powszednie w ramowych godzinach 5:30 – 10:30 oraz 14:30 – 19:30 z przystanku DW. WSCHODNI (LUBELSKA) do przystanku METRO POLITECHNIKA kursuje autobus linii 313. W pozostałych godzinach należy przejść na drugą stronę dworca i z przystanku DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) dojechać tramwajem linii 7 (kier. P+R AL.KRAKOWSKA), 22 (kier. PIASKI) lub 77 (kier. BANACHA) do przystanku CENTRUM, skąd można dojść na teren konwentu pieszo lub podjechać jedną stację metrem w kierunku KABATY.

 

DOJEŻDŻAJĄCY SAMOCHODEM

Najprawdopodobniej wszystkie miejsca parkingowe na terenie Politechniki Warszawskiej będą zajęte, trzeba się więc liczyć z koniecznością pozostawienia samochodu poza kampusem (w okolicy znajduje się m.in. niestrzeżony parking na placu Konstytucji). Informacje o parkowaniu w Warszawie można znaleźć tutaj.

Warto zwrócić uwagę na parkingi Parkuj i Jedź – samochód można na nich zostawić bezpłatnie, jeśli kupi się odpowiedni bilet komunikacji miejskiej. Szczególnie przydatne mogą się okazać parkingi położone w pobliżu stacji metra, jako że dojazd metrem do stacji Politechnika nie powinien zająć więcej niż kilkanaście minut. Trzeba jednak pamiętać o dwugodzinnej przerwie nocnej w funkcjonowaniu tych parkingów (regulamin, §5) – niestety nie można pozostawić samochodu bez żadnych przerw na całe trzy doby.

 

BILETY

Bilety są dostępne w każdym kiosku i biletomacie. Osobom, które po dotarciu na kampus Politechniki nie zamierzają przemieszczać się poza jego najbliższym otoczeniem, polecamy kupno:

  • biletu sześćdziesięciominutowego (normalny – 6,40 zł, ulgowy – 3,20 zł), jeśli dojeżdżacie z względnie odległych miejsc Warszawy, np. Dworca Wschodniego lub Dworca Zachodniego;
  • biletu dwudziestominutowego (odpowiednio 3,40 zł oraz 1,70 zł), jeśli dojeżdżacie z Dworca Centralnego (na teren konwentu można też stamtąd przejść pieszo).

Bilety działają we wszystkich miejskich środkach transportu (autobusach, tramwajach, metrze, pociągach SKM), a do 1 września włącznie umożliwiają także przejazd w pociągach dalekobieżnych PKP IC (tylko II klasa) i Przewozów Regionalnych (zob. tutaj nagłówek "Honorowanie biletów"). Niektóre bilety pozwalają też na przejazd pociągami podmiejskimi.

Tym, którzy zamierzają zwiedzić trochę Warszawy, polecamy bilet trzydniowy – 30 zł lub 15 zł, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów wspomnianymi wyżej środkami transportu od momentu skasowania do północy trzeciego dnia. Informacje o cenach wszystkich biletów można znaleźć tutaj.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com