Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

 

Z przyjemnością przedstawiamy Wam zestaw atrakcji, które podczas tegorocznej edycji Polconu odbędą się w naszej knajpie konwentowej, którą jest Klub Remont! Ponadto informujemy, że wszyscy uczestnicy imprezy, którzy wylegitymują się swoją opaską oraz identyfikatorem, będą mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję zniżki. Piwo lane za 5zł!

 

Poniżej plan atrakcji z orientacyjną rozpiską godzinową, a pod nim opis kapel i wydarzeń. Zapraszamy!

 

Czwartek:
19:00 – Otwarcie bram
20:00 – Spiryt
21:00 – Paweł Penksa
22:00 – Lacrima
23:00 – Helroth
24:00 – Afterparty do białego rana!

Piątek:
19:45 – Otwarcie bram
20:00 – Cosplay
21:30 – The Unicorns (podczas obrad jury)
22:15 – Ogłoszenie wyników Cosplayu
22:30 – Komandos
23:00 – After do rana!

Sobota:
20:00 – Otwarcie bram
21:00 – Impreza pod szyldem „Daft Punk” i innych do ostatniego klienta!

 

Czym jest Cosplay?
Zastanawialiście się kiedyś jak byście wyglądali przebrani za Gandalfa z Lotr  albo Ichigo z Bleacha? Jeśli tak, w tym miejscu możecie znaleźć odpowiedź! Cosplay to konkurs  przebierania się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów. Na tegorocznej edycji Polconu również będziemy mieli okazję gościć grono Cosplayerów z naszego nadwiślańskiego kraju.

Informacje o zespołach:

SPIRYT
Młody punkowy warszawski zespół który uformował się w marcu 2012 roku. Ich występy to połączenie świetnego kontaktu z publiką, pozytywnej atmosfery i dużej dawki energii. Oryginalność tekstów, odmienność brzmienia i przekazu w połączeniu z zapałem stanowią podstawę ich muzyki.

PAWEŁ PENKSA
Paweł zaczął przejawiać swoje zainteresowanie muzyczne już jako dziecko. Jako 7-latek rozpoczął edukację muzyczną pod okiem renomowanego warszawskiego muzyka jazzowego - Jerzego Kossacza. Od 2003 roku aktywnie występuje jako muzyk sesyjny i członek wielu zespołów, a także jako muzyk solowy i kompozytor. Z powodu mnóstwa pomysłów i ich różnorodności odnosi sukcesy nie tylko w rocku progresywnym, ale także jako kompozytor, m. in. muzyki filmowej.

LACRIMA
Zespół doom metalowy z Krakowa. Założony w 1994 r. w Krakowie, z inicjatywy Kuby Morawskiego. Zespół ma na swoim koncie liczne wydawnictwa CD i jedno nagranie DVD z koncertu 15lecia. Lacrima towarzyszyła na scenie wielu znanym kapelom m.in. Riverside, Artrosis czy Cemetary of Scream. 

Pierwsza muzyczna łza Lacrimy spadła w 1994. Od tego czasu zespół wnosi do światowej sceny metalowej smutek i żal. Nasza muzyka zawsze była drogą do wyrażenia
naszych emocji, również tych najtrudniejszych. I wciąż jest... Z biegiem czasu skład Lacrimy zmieniał się kilkukrotnie, lecz dawni członkowie zespołu pozostali naszymi bliskimi przyjaciółmi. Po tym wszystkim przywykliśmy do dzielenia z nimi naszych dusz. Podczas tych wszystkich lat nauczyliśmy się, że nic nie trwa wiecznie, lecz muzyka pomaga nam przetrwać. Może nie leczy, ale chociaż pomaga. A zatem idziemy naprzód, dzielimy się z Wami swoimi uczuciami podczas koncertów i pracą nad nowym materiałem. Przyjdź i przyłącz się do naszego Świata, gdzie łzy, ból i najciemniejsze myśli są dozwolone.

Helroth
Helroth powstał w grudniu 2012 roku z inicjatywy trójki przyjaciół, grających wcześniej razem w innym zespole. Ich muzyka łączy mocny męski wokal z ludowymi zaśpiewami, melodyczne partie fletu i skrzypiec z ciężko osadzonymi gitarami.
W kwietniu bieżącego roku zespół odbył trasę koncertową ze Słoweńską formacją Avven oraz zagrał w Czechach, w Pradze i Brnie w ramach Beltinefestu.

The Unicorns
Warszawski zespół , powstały w 2012 roku. Stworzony przez profesjonalnych muzyków z względnym doświadczeniem, ma na celu propagowanie nowego kierunku muzycznego - Unicorn Metalu, gatunku blisko spokrewnionego z Happy metalem, Hejfi Metalem, oraz Indie Popem. :)
Band składa się z gitarzysty/wokalisty, (gra na Jacksonie) - Bugala, drugiego wokalisty, - Kffiatka , Krzysztofa (jego bas ma 4 struny) oraz perkusisty - Fifiego (ma długie włosy i czarną perkusję :D ). Stay happy \♥/

Komandos
Dawno, dawno temu dwóch kumpli: Mateusz Balcerkiewicz i Dominik Wachowski postanowiło założyć heavy metalowy zespół. Znaleźli więc odpowiednie miejsce na próby w piwnicy miejscowego ogniska pracy pozaszkolnej. Początki były trudne i pierwszy koncert w stałym składzie zagraliśmy 26.06.2011r. Jednak jako datę powstania zespołu uznajemy 31.10.2010, ponieważ wtedy odbyła się pierwsza próba z naszym jako takim składem. Długo zastanawialiśmy się nad tym jak się nazwać, w końcu padła propozycja, żebyśmy dla uczczenia wina Komandos - grali pod tą właśnie nazwą i tak już zostało do dziś. Nasze koncerty to mieszanka mocnej muzyki kopiącej prosto w klatę oraz show, które nie pozwala po prostu stać w miejscu i słuchać, lecz zmusza do świetnej zabawy.
Więc bądźcie czujni, bo KOMANDOS uderza znienacka! :D

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com