Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Zapraszamy serdecznie na miniblok poświęcony rozrywce elektronicznej i – w znacznej części – tworzeniu gier. Nasza rodzima branża ma się bardzo dobrze, w Polsce powstało ostatnio kilka naprawdę ważnych tytułów, którymi możemy się chwalić na świecie (a kolejne są właśnie w produkcji). 

W tym bloku będziecie mieli okazję spotkać się osobiście z game developerami. Będzie można dowiedzieć się od nich co nieco o nowinkach w branży, jej problemach, a także o możliwościach pracy i rozwoju w roli przyszłego twórcy gier. Będą obecni przedstawiciele wielu studiów: CD Projekt Red, Techland, The Astronauts, Artifex Mundi, One2tribe, Nitreal Games, World-LooM... i inni.

Tym, którzy próbują swych sił w moddingu (przeróbce gier, tworzeniu własnych poziomów do gier, czasem praktycznie nowych gier na bazie istniejących) lub przynajmniej zamierzają, polecamy warsztaty RedKita (narzędzie do tworzenia gier firmy CD Projekt Red). Osobom rysującym, szkicującym, malującym które chcą przekuć pasję w zawód, polecamy spotkanie z Konradem Czernikiem z Techlandu. Dosłownie wszystkim natomiast – dwa sobotnie panele z wybitnymi gośćmi z wymienionych wyżej firm!

Poniżej przedstawiamy program bloku. Przyjrzyjcie się dobrze, ponieważ nastąpiły zmiany względem wcześniejszej tabelki (czekaliśmy jeszcze na potwierdzenia od wszystkich gości). Na niedzielnym panelu będzie obecny Maciej Miąsik, znany twórca gier. Bardzo cieszymy się z jego udziału! Doszła nam także jedna prelekcja, która odbędzie się w piątek o 22. To opowieść o nowej grze GPS polskich twórców: Modern Wizards. To gra RPG, w którą gra się za pomocą telefonów z GPS-em. Twórcy opowiedzą o jej powstaniu , rozwoju i planach na przyszłość.
 
Piątek
12:00 Retrogaming – z czym to się je?
14:00 Zmysłowe konkursidło o świecie Might & Magic.
16:00 Od celulozy do twardego dysku
17:00 Gry społecznościowe, czyli droga od Wormsów po WoWa oraz co nas jeszcze czeka?
18:00 Warsztaty z RedKita
20:00 Po co grom fabuła?
21:00 Skąd się biorą gry komputerowe?
22:00 Modern Wizards
 
Sobota
10:00 Baldur's Gate jako opowieść
11:00 Szalony konkurs rozpoznawania gier
13:00 Konkurs Retrogamingowy
14:00 Nowości w branży gier
15:00 Praca w GameDevie
16:00 Concept artist – spotkanie z Konradem Czernikiem z Techlandu
17:00 QTE w alkowie – erotyka i seksualność w grach komputerowych
18:00 Blaski i cienie Kickstartera
19:00 Być Fryzjerem, czyli dlaczego nożyczki przydają się podczas tworzenia gier
 
Niedziela
11:00 Gry casualowe jako pierwsza praca w gamedevie
12:00 O problemach branży gier
Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com