Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.


Każdy akredytowany uczestnik Polconu otrzyma od księgarni bon rabatowy w wysokości 20 zł na na zakup książek wydawnictwa Solaris.

Samo wydawnictwo Solaris zaprasza na premiery książkowe do klubu Amplitron. W czwartek o 17 będzie to premiera antologii "Złoty Wiek SF tom 3", w piątek o 11 premiera wznowienia po blisko półwieczu debiutanckiej powieści Janusza A. Zajdla "Lalande 21185", a w sobotę o 15.30 premiera trylogii kosmicznej Krzysztofa Borunia i Andrzeja Trepki: "Zagubiona przyszłość", "Proxima" i "Kosmiczni bracia".


Oprócz tego, redaktor naczelny wydawnictwa, Wojtek Sedeńko zaprasza na swoje dwie prelekcje, obie w sobotę w sali LIT 3. O 12 będzie mówił o kanonie science fiction z okazji wydania dwóch serii antologii: "Rakietowe szlaki" i "Złoty Wiek SF". Z kolei o 18 zaprasza "stary fandom" i wszystkich zainteresowanych historią fandomu miłośników fantastyki na wieczór wspomnień o początkach fandomu polskiego. Sam zapisał się do fandomu w 1978 roku, a więc 35 lat temu. Od tamtego czasu uczestniczył w setkach konwentów w Polsce i zagranicą, sam zorganizował  ok. 30 konwentów i festiwali, wydawał fanziny. Zaprezentuje kilkaset unikatowych zdjęć. Będzie wesoło!

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com