Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Sytuacja KrytycznaJarosław Zieliński debiutował dwadzieścia lat temu, opowiadaniem "Rycerz, krew i kruk na ostrzu miecza" na łamach pisma „Voyager”, lecz później większość swoich utworów fantastycznych umieszczał w sieci. W pierwszej połowie lat 90. działał w literackiej grupie Klub Tfurcuf, m.in. był redaktorem fanzinu „Fantom”. Był także księgarzem, wydawcą, autorem podręczników do informatyki i tekstów politologicznych, poetą. Za tomik wierszy "Słowa i linie" (2012) otrzymał nagrodę im. księdza Jana Twardowskiego.

Jarosław Zieliński zmarł nagle 7 sierpnia 2012 roku, w wieku 41 lat. W komputerze pozostawił przygotowany do druku zbiór fantastycznej prozy, który właśnie trafia do czytelników dzięki staraniom Jego rodziców.

Na spotkaniu o Jarku, Jego książce i działalności w Klubie Tfurcuf opowiedzą koledzy z KT.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 31.08, w trzeci dzień Polconu, w sali literackiej nr 4, a poprowadzą je Tomasz Kołodziejczak oraz Artur Szrejter.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com