Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Zapraszamy wraz z naszym Gościem Honorowym Bogusławem Gwozdeckim na godzinne spotkanie upamiętniające Krzysztofa Papierkowskiego. 

5 stycznia 2013 roku Fandom Polski, Gdański Klub Fantastyki i ja osobiście ponieśliśmy bolesną stratę: odszedł od nas Krzysztof „Papier” Papierkowski. Doktor nauk technicznych, komandor porucznik w stanie spoczynku, wykładowca Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej (później Akademii Marynarki Wojennej). A dla nas przede wszystkim – jeden z założycieli Klubu Fantastyki „Collaps” i Gdańskiego Klubu Fantastyki, wieloletni prezes GKF-u, koordynator większości Nordconów, szef Działu Wydawniczego, redaktor „Informatora GKF”. O innych licznych funkcjach sprawowanych przez Krzysztofa oraz zainspirowanych przezeń inicjatywach trudno tu nawet pisać, gdyż nie sposób wszystkiego z tych prawie trzydziestu lat spamiętać. Ponadto – wspaniały, pełen niespożytej energii człowiek oraz niezawodny przyjaciel i mentor wielu z nas. W grudniu 2012 roku po raz pierwszy nie wziął udziału w Nordconie – swoim ukochanym „dziecku”. Chciał, aby zapamiętano go takim, jakim był przez wszystkie ostatnie lata, a nie takim, jakim uczyniła Go choroba.

Dziękuję w imieniu swoim i Gdańskiego Klubu Fantastyki Organizatorom Polconu, że pamiętali o „Papierze” i postanowili uczcić Jego pamięć. Zapraszam wszystkich na „Godzinę wspomnień”. Postaramy się poprowadzić spotkanie w sposób, jakiego Krzysztof by sobie życzył – z humorem, anegdotami, ciekawostkami z Jego 30-letniej działalności w Fandomie. Będzie także krótki pokaz zdjęć. Chciałbym serdecznie zaprosić starsze pokolenie Fandomowiczów, aby podzielili się swoimi wspomnieniami z niezliczonych spotkań z Krzysztofem. A młodszych Fanów, którzy nie mieli okazji poznać „Papiera”, zapraszam szczególnie serdecznie, bo wierzę, że poznanie Jego działalności może zainspirować do zaangażowania się w działalność Fandomu.

Serdecznie zapraszam!

„Boguś”

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com