Korzystanie z witryny Polcon.waw.pl oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Informowaliśmy już, że zaległą statuetkę Nagrody im. Janusza A. Zajdla otrzyma na Polconie profesor Edmund Wnuk-Lipiński. Niezwykle miło nam donieść, że zgodził się ją przyjąć również Marek Baraniecki, którego opowiadanie "Głowa Kasandry" ukazało się dokładnie trzydzieści lat temu (nagrodę otrzymało w roku 1986). Obaj laureaci – i jednocześnie goście specjalni Polconu – otrzymają statuetki podczas sobotniej gali.

 

Marek Baraniecki (zdjęcie otrzymane od pisarza)

 

Zwyczaj przyznawania statuetki wprowadzono dopiero w roku 1991, toteż pisarze nagrodzeni wcześniej nie mieli możliwości jej otrzymać. Jednak w ostatnim czasie polscy fani postanowili im również wręczyć zaległe statuetki. Na wrocławskim Polconie w 2012 roku statuetkę dla zmarłego Janusza A. Zajdla – patrona nagrody – odebrała jego żona Jadwiga. Już wkrótce będziemy mogli uhonorować pozostałych dwóch laureatów z dawnych lat.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com